Balayı tatili için son trend : özel villa kiralama

Özel bir balayı tatiline ne dersiniz

Size özel bir balayı tatili hayal değil

İnsanın en mutlu tatilidir herhalde balayı. Aylar öncesinden planlar yapılır. Bir yandan düğün telaşı devamlı artarken bir yandan da balayı planları yapılarak biraz da olsa bu stres azaltılır. Yurtdışında tatil seçenekleri değerlendirilir, bir yandan yurtiçi otelleri araştırılır. Villa kiralayarak farklı bir tatil yapma anlayışının da artık ülkemizde bilinmeye başlanmasıyla balayı için arayışta olan çiftler bu kategoriye de yönelmeye başlamışlardır.

Balayı için villa kiralamak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken bir kaç önemli nokta bulunmaktadır. Bu özel tatilin hiç bir şekilde sorun olmadan, pürüzsüz bir şekilde geçmesi çok önemlidir. Bunun içinde en başta seçilen evin özellikleri belirleyici rol oynamaktadır. Balayı tatil villalarını seçerken bizim en çok dikkat ettiğimiz özellik evin konumudur. Balayı villaları, konumu gereği gözlerden uzakta, müstakil konuma sahip villalardır. Özel havuzlu balayı villalarının havuzları dışarıdan gözükmez veya oldukça korunaklı durumdadır. Bu özellikteki kiralık villalar size, tatilinizde tamamen özgün ve müstakil bir ortam sağlamaktadır.

Balayi tatil villalarindan seçmeler

Balayi tatil villalarımızdan seçmeler

Balayı villası seçilirken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise tabii ki ücretlerdir. Özel yüzme havuzlu villalar genellikle en az 3 yatak odalı olduğu için 2 kişinin konaklaması durumunda fiyatlar oldukça yüksek sefiyelerde kalmaktadır. Bu sebepten dolayı balayı villaları, genellikle 2 yatak odalı özel havuzlu villalardan seçilir ve uygun fiyat avantajından yararlanılır. Fiyatın uygunluğunu belirleyen diğer bir faktör de balayının hangi tarihte yapılacağıdır. Genellikle yazın hemen öncesi ve sonrasında yani baharda evlenen çiftler bu konuda daha şanslı oluyorlar zira bu dönemlerde müsaitlik durumu ve fiyat konusunda daha cazip seçeneklerle karşılaşılabiliyor.

Balayı için bir tatil düşünüyorsanız görüştüğünüz firmadaki çalışanların tatil evlerini görüp görmediğini öncelikli olarak sormanızda fayda var çünkü çoğu firma evleri internet üzerinden bulup pazarlamaktadır. Bu durumda sadece ev sahibinin yazdığı bilgilere dayanarak bir pazarlama yapılmaktadır. Bu konu belki de balayı için tatil villanızı seçmenizde en önemli özelliğe sahiptir zira görmediği bir evi kiralamaya çalışan kimseler çoğu sorunuza, fikir sahibi olmasalar bile “evet” şeklinde cevaplayacaktırlar. Ayrıca kendi tecrübelerimizden de yola çıkarsak ev sahiplerinin verdikleri uzaklık vs. bilgileri bizim kendi yaptığımız ölçümlere kıyasla çok farklılık göstermektedir.

Özgün, sorunsuz ve unutulmaz bir balayı tatili için balayivillalari.com veya villasepeti.com adresini ziyaret edip sizin için özenle seçtiğimiz, tek tek gezip fotoğrafladığımız tatil villalarımızı incelemenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir