Dalyan tatilinde neler yapılır ?

Dalyan genel görünüm

Kanallardan oluşan doğal güzelliği ile Dalyan

Muğla – Dalyan özellikle yurtdışından İngiliz turistlerin akın ettiği, 5.000 yıllık tarihine rağmen hiç bozulmamış olan çok şirin bir turizm merkezidir. Dalyan özellikle kafa dinlemek, tatilde bütün yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen misafirlerimiz için idealdir. Doğal bir güzelliğe sahip olan Dalyan’da ki en yakın plaj meşhur İztuzu plajıdır. Bu plaj merkezden ve konaklama imkanı sunan özel kiralık villalardan uzak konumda yer almaktadır. Bunun sebebi İztuzu Plajı’na yakın konumda çok az yerleşim yerinin olmasıdır. Bu plaj ayrıca her yaz sonu yumurtlayan caretta caretta kaplumbağlarıyla da ünlüdür.

Plaj konusu açılmışken yaklaşık 30 km. uzaklıkta yer alan, mavi bayraklı Sarıgerme Plajı’ndan da bahsetmemiz gerekir. Muhteşem kumsalı ve tertemiz deniziyle en azından bir gününüzü geçirebileceğiniz şirin bir bölgedir.

Meşhur İztuzu Plajı - Dalyan

5 yıldızlı büyük otellerin yer almadığı Dalyan’ın belkide en büyük şansıdır bu durum zira Dalyan’ı halen Dalyan yapan bu bozulmamış, gürültü kirliliğinden uzak havasıdır. Bu sebepten dolayı Dalyan’da pansiyon kiralama imkanları çok sayıdadır. Pansiyonu tercih etmeyen misafirler birkaç ufak otel şansına sahiptirler. Otellerden sıkılan kesim ise çok farklı tarzlarda birçok alternatif sunan özel tatil villalarına yönelmektedir.
Bizim programımızda da yer alan Dalyan kiralık tatil villaların tamamı çok kaliteli ve özel bir mimariye sahiptir. Çoğu yabancı olan ev sahibimizin farklı tarzlarda döşenmiş çok güzel kiralık villaları bulunmaktadır.

Çok hareketli bir gece yaşamı olmamasına karşın yapabileceğiniz aktiviteler açısından Dalyan oldukça zengindir. Villa Sepeti misafirlerine özel indirimli acente hizmeti sunan temsilcimizin sayesinde tekne turlarına katılabilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz bölgenin arazi şartları da el verdiğinden Dalyan’dan hemen hemen her gün günlük düzenlenen Jeep Safari veya bisiklet turlarına da katılabilirler. Adrenalin severler ise rafting turlarını kesinlikle kaçırmamalılar.

Dalyan kral mezarlığından görüntü

Dalyan kral mezarlığı gece ayrı güzel gözükmektedir.

 

Merkezdeki antik kral mezarlığı manzaralı restoranların birinde bir gün balık yemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca tarih severler M.Ö. 10 y.y.’a dayanan mazisi bulunan Kaunos antik şehrini gezebilir veya merkeze yaklaşık olarak 15 dakika mesafede bulunan ve tekneyle gidilebilen çamur banyosundan faydalanabilirler.

Dalyan bölgesi ayrıca merkezi konumu ve çoğu yere yakınlığı ile tatilde bol bol gezmeyi seven misafirlerimiz için ideal bir tatil beldesidir. Birkaç saatlik mesafede Marmaris, Fethiye ve Akyaka bulunmaktadır. Bu bölgelerde yapabileceğiniz aktiviteleri o bölgelerle ilgili yazdığımız yazılarımızda bulabilirsiniz.

Dalyan'da yer alan kiralık tatil villaları

Dalyan kiralık tatil villalarımızdan seçmeler

Gökbel, Dalyan’dan İztuzu Plajı’na giden yol üzerinde yer alan bir dağ köyüdür ve bu bölgede de özel havuzlu kiralık tatil villalarımız bulunmaktadır. Burayı tercih edecek olan misafirlerimiz, doğa içerisinde muhteşem bir tatil geçirebilirler. Ayrıca konumu itibariyle İztuzu Plajı’da çok yakındadır.

Dalyan’daki özel havuzlu kiralık tatil villalarımızı görmek için lütfen tıklayınız.

Dalyan tatilinde neler yapılır ?” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir