Fethiye tatilinde neler yapılır ?

Ölüdeniz Plajı

2006’da dünyanın en güzel plajı seçilen, Ölüdeniz

Bu sorunun cevabını kısaca vermek açıkcası Fethiye için çok zordur zira Fethiye çok büyük bir bölgedir ve her bölgede yapabileceğiniz farklı farklı aktiviteler mevcuttur.

Öncelikle Fethiye’nin güzel deniz ve plajlarından bahsetmemiz gerekiyor. Fethiye denince akla ilk gelen plaj dünyaca ünlü olan Ölüdeniz’dir. Burası 2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçilmiştir ve gerçekten inanılmaz bir kumsalı ve muhteşem bir denizi vardır. Bu plaj dışında Çalış Plajı’da oldukça geniş bir alana yayılmış, güzel bir plajdır.

Fethiye merkezi konumu sayesinde size birçok gezilecek ve görülecek yer sunar. Bunlardan bir tanesi Kayaköy’dür. Burası eski, terkedilmiş bir rum köyüdür. Doğa sevenler için ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Fethiye’de tekne turlarına katılabilirsiniz. (Özellikle Göcek’ten kalkan 12 adalar turunu yapmanızı tavsiye ederiz) Daha heyecan arayan misafirlerimiz Babadağ’dan paraşütle Ölüdeniz’e inişte yapabilirler. Arabayla tatile gelecekseniz eğer Saklıkent veya Dalyan’a da günübirlik geziler yaparak tatilinizi hareketlendirebilirsiniz zira özellikle Saklıkent, doğa severler için görülmesi gereken bir vadidir. Vadi demişken Ölüdeniz’in bir koy ilerisindeki Kelebekler Vadisi’ni de görmeden Fethiye’den ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Saklıkent Fethiye

Saklıkent ve Tlos antik kenti kesinlikle görülmesi gereken yerlerden

Hisarönü/Ovacık

İngiliz turistlerin yoğunlukta olduğu Fethiye’nin barları, restoranları ve çarşılarıyla ünlü merkezidir. Buraya yakın konumda olan villalar özellikle gece hayatına ve Ölüdeniz’e yakınlığı ile çok fazla talep görmektedir. Fethiye’de konaklama imkanları arasında Hisarönü hareketli yaşamı ve merkezi konumu ile ön plana çıkmaktadır.

Kayaköy

Kayaköy, Fethiye’nin en yeşil bölgelerinden biri olup aynı zamanda yörenin sanat merkezidir dersek yanlış olmayacaktır. Özellikle yabancı turistlerin yıllar önce keşfettiği, ülkemizde ise son yıllarda adını duyuran yöre tarihi açıdan da çok zengindir. Terkedilmiş ve neredeyse yüzyıllardır bozulmadan kalmış eski Rum köyü, yörenin en karakteristik bölgesini oluşturmaktadır. Bu yörede konaklayacak olan misafirler muhteşem Gemiler Koyu’ndan denize girebilmektedir.

Fethiye Kayaköy villa tatili

Fethiye’nin sanat merkezi Kayaköy, yemyeşil bir ortam sunmaktadır

Üzümlü Köyü, Fethiye’den oldukça uzak konumda çok şirin bir köydür. Burada tatil yapacak olan misafirlerimiz hergün merkezde dolaşmak yerine tatilde kafa dinlemek isteyen, kuş sesleri ile uyanıp, huzurlu bir tatil geçirmek isteyen kimseler olursa, çok daha mutlu olacaklardır.

Çalış

Çalış, Fethiye’nin en büyük yaşam alanına sahip bölümlerinden biridir. Hem merkeze yakınlığı hemde uzun plajı ile bir çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir.

 

fethiye kiralik tatil villalarından seçmeler

Fethiye kiralik tatil villalarından seçmeler

Faralya Köyü

Faralya Köyü, Ölüdeniz’i geçtikten sonra devam edilen patika bir yol ile ulaşılabilen muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan yamaçta kurulu bir köydür. Bu köy Kabak Vadisi’ne doğru giden bir yol üzerinde kalmakta ve Kelebekler Vadisi’ne zorluca bir yürüyüş yaparak ulaşılabilecek konumdadır. Doğa seven misafirler için çok ideal bir destinasyondur.

Fethiye’deki tatil villalarımızın çoğunluğu özel yüzme havuzlu villalardan oluşmaktadır. Ayrıca Kocaçalış bölgesinde denizin hemen kenarına kurulu çok güzel bir tesiste kiralık dairelerimizde mevcuttur.

Fethiye kiralık tatil villalarımızı ve denize sıfır kiralık dairelerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir