Kalkan tatilinde neler yapılır ?

Kalkan genel görünüm

Şirin tatil beldesi Kalkan’dan genel görünüm

Kalkan, Antalya’ya bağlı olan çok şirin bir sahil kasabasıdır ancak bu ilin merkezinden 200 km. kadar uzaktadır. Özellikle İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan son yıllarda çok talep görmüş ve gelişmiştir. Bir çanak şeklinde koya sahip olan Kalkan’ın en önemli özelliklerinin başında muhteşem denizi gelmektedir. Özellikle Kalkan merkeze 6 km. uzaklıkta bulunan Kaputaş plajı veya 18 km. kadar uzaklıktaki Patara Plajı dünyaca ünlü plajlardır.

Bu şirin tatil yöresinde sahil ve çarşı kısmında çok güzel restoranlar ve cafeler bulunmaktadır. Bazı bar ve publarında yer aldığı yöre, hareketli gece hayatı arayan misafirlerden çok dinlenmek ve gezmek isteyen misafirlere uygundur.

Kaputaş Plajı

Kalkan’a yaklaşık 6km. uzaklıkta bulunan Kaputaş plajı

Tatilde eğer arabanızla gelecekseniz, 30 km. uzaklıkta ki Kaş’a veya Fethiye Saklıkent’e günübirlik gezme turları yaparak tatilinizi hareketlendirebilirsiniz. Genellikle özel havuzlu kiralık villalarımızın bulunduğu Kalkan yöresinde denize yakında, 10 km. uzaklıkta da seçeneklerimiz mevcuttur.

Kalkan tatili akla geldiğinde sadece gezilecek ve görülecek yerlerle sınırlı kalmazsınız. Acentelerin sunduğu bir çok aktiviteden de yararlanabilirsiniz. Bunların başında da tekne turları ve su altı dalış imkanları yer almaktadır. Özellikle daha önce burada tatil yapmamış biriyseniz gezilecek görülecek yerlerin çok olması sebebiyle hiç sıkılmadan çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

İslamlar Köyü

İslamlar Köyü, Kalkan merkezine yaklaşık 10 km. uzaklıkta bulunan muhteşem bir doğaya sahip olan dağ köyüdür. Bu köyün etrafında çeşitli özel havuzlu villalar bulunmaktadır. Bu villaların genel özelliği ise muhteşem bir manzaraya sahip olmaları, bunaltıcı yaz akşamlarında serin ve bol oksijenli hava sunmaları ve sessiz, sakin bir konuma sahip olmalarıdır. İslamlar Köyü’nde de güzel alabalık lokantaları bulunmaktadır. Çok eski bir tarihe sahip olan Margaz üzümünün yetiştiği Üzümlü Köyü’de birkaç km. uzaklıkta yer almaktadır. Doğası ve konumu ile bu yörede yer alan villalarımızı özellikle romantik bir tatil geçirmek isteyen misafilerimize, balayı tatili için özel bir villa arayan misafirlerimize ve de tatilde gerçekten dinlenmek isteyen misafirlerimize öneriyoruz.

Kalkan tatil villalarımızdan seçmeler

Kalkan tatil villalarımızdan seçmeler

 

Kalkan’da çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Büyük otellerin pek bulunmadığı Kalkan’da genellikle villada tatil yapılır zira İngiliz ve Türk ev sahiplerinin bir çok güzel, kaliteli, kiralık villaları bulunmaktadır. Kaş’ın aksine Kalkan’da az sayıda pansiyon bulunmaktadır.

Kalkan’daki kiralık villalarımızı ve güzel konumlu apart dairelerimizi görmek için lütfen tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir