Kaş tatilinde neler yapılır ?

Kaş'tan genel görünüm

Sevimli tatil kabası Kaş’tan genel görünüm

Kaş, Antalya’nın yaklaşık 170 km. kadar batısında yer alan bir tatil kasabasıdır. Aslında bir balıkçı kasabası olan Kaş özellikle son yıllarda kazası Kalkan ile beraber çok talep görmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise romantik bir tatil yapmak isteyen, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp yine şehir gibi görünümü olan tatil yörelerinde tatil yapmak istemeyip gerçekten kafa dinlemen isteyen misafirlerin buraları keşfetmesidir. Çok şirin bir tatil yöresi olan Kaş’a Antalya’dan ziyade Dalaman Havalimanı daha yakındır.

Kaş’ta tatil yaparken sadece dinlenmek zorunda da değilsiniz. Yörenin etrafında gezilecek, görülecek bir çok yer mevcuttur. Öncelikle etraftaki plajlardan bahsetmek gerekiyor. Muhteşem, temiz bir denize sahip olan Kaş’ın içerisinde kumsal plaj bulunmamaktadır. Merkezde denize girilecek yerler sınırlı olmasına karşın 30 – 50 km. çapında dünyaca ünlü plajlar yer almaktadır. Bu plajlara örnek olarak Kaputaş ve Patara plajlarını sayabiliriz.

Günübirlik Kekova tekne turlarını yapmadan Kaş’tan ayrılamız kesinlike yazık olacaktır, çünkü etraftaki koyları gezmek ve turkuaz rengi denizlerde yüzme şansını kaçırmış olursunuz. Kaş ayrıca dalış sporu açısından, yer altı güzellikleri bakımından Türkiye’nin en önde gelen yörelerinden dir. Daha önce hiç dalış yapmamışsanız bile dalış okullarından ücret karşılığında discovery dalışı yapabilir, su altı zenginliklerinin tadına varabilirsiniz.

Kaş'tali Limanağzı Plajı

Kaş’ın içindeki mavi bayraklı Limanağzı Plajı

Muhteşem bir doğaya sahip olan Kaş’ın içerisinde birçok balık lokantası ve kendine has yemek yapan mutfakları bulunmaktadır. Bizim şahsi tercihimiz buraya ne zaman gitsek “Bi lokma” restoranına uğramaktır. Burada anne böreği yemenizi şiddetle tavsiye ederiz : )

Villa Sepeti Kaş temsilcisi olan Osman Bey’in Kaş’ın merkezinde yer alan seyahat acentesi hizmetlerinden uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Kaş merkezindeki konaklama imkanları genellikle ufak pansiyonlar şeklindedir. Bu yörede de Kalkan’da olduğu gibi çok az otel yer almaktadır. Genellikle İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kaş’ta bu sebepten dolayı çok güzel tatil villaları bulunmaktadır.

Çukurbağ Yarımadası

Genellikle Kaş konaklama dendiğinde son yıllarda sektörümüzün gelişmesiyle de özel villalarda tatil akla gelmektedir. Bu özel kiralık tatil villaları genellikle Çukurbağ Yarımadası’nda yer almaktadır ve ortak özellikleri, muhteşem bir manzaraya sahip olmalarıdır.

Kaş tatil villalari

Kaş tatil villalarımızdan seçmeler

 

Çukurbağ Köyü

Çukurbağ Köyü, Kaş’tan yaklaşık 10 km. uzaklıkta yer alan yemyeşil bir doğaya sahip olan köydür. Buradaki villalarımızın deniz manzarası yoktur ancak sessiz, sakin bir ortama sahiptirler ayrıca çok güzel bir doğa manzarasına hakimdirler.

Kaş kiralık tatil villalarımızı görmek için lütfen tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir