Tatil evi kiralarken nelere dikkat etmeniz gerekiyor ?

Tatil evi kiralarken dikkat

Tatil evini kiralarken karşınızdaki kişiden evle ilgili bilgiler talep edin

Tatil evi kiralarken nelere dikkat etmeniz gerekiyor ?
Tatil evi veya özel havuzlu villa kiralarken dikkat etmeniz önemli olan birkaç nokta bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle son yıllarda villa turizmin yaygınlaşmasıyla beraber bu sektörde bir çok çeşitli firma faaliyete geçmiştir ve değişik tarzda pazarlama stratejileri geliştirilmiştir. Maalesef bu stratejilerin bazıları sektöre ve bizim “misafir” diye nitelendirmeyi tercih ettiğimiz müşterilere büyük zarar vermektedir. Sizler için tecrübelerimize dayanarak, sorunsuz ve kafanız rahat bir şekilde tatil geçirmeniz için dikkat etmeniz gereken önemli noktaları aşağıda derledik.

1) Tatil evini hangi yolla kiraladığınız çok önemlidir.
Her sene bizi telefonla arayarak, maalesef dolandırıldığından yakınan en az 5-6 tane tatil mağduru vatandaşımız olmaktadır. Bu olay, onlar kadar bizi de çok üzmektedir, zira bu durum kişilere mal edilmek yerine genel olarak bütün kiralamalarda yaşanabilecek bir sorun olarak görülmektedir.

Firma olmayan bireysel ev sahiplerinden internet üzerinden bir ev kiralamak oldukça büyük bir riski bünyesinde barıdırmaktadır. Bir web sayfası açarak hayali fotoğraflar ile evleri pazarlamak gerçekten çok kolay bir iştir ve bu durumda siz ön ödemeyi aylar öncesinden yaptığınız için ancak eve girişte dolandırıldığınızın farkına varabilir ve kısıtlı tatil zamanınıza çok kötü bir başlangıç yapma tehlikesi içinde olursunuz. Bu durum tabiiki her kiralama için geçerli değildir bu sebepten dolayı eğer bireysel bir kişinin tatil evini internet üzerinden kiralamaya karar verirseniz, o kişi hakkında muhakkak referans almaya çalışın. İçinize sinmeyen bir durumda kesinlikle ödeme yapmayınız. Beğendiğiniz kiralık tatil villasını, konusunda ehli olan bir firmadan kiralamanızın her zaman faydası olacaktır.

el sıkışması

Hangi firmadan veya kimden tatil evi kiraladığınız çok önemlidir

2) Tatilinizin pürüzsüz ve sorunsuz bir şekilde geçmesi çok önemlidir.
Hayallerinizi süsleyen bir tatil yapmanız için seçtiğiniz firmanında çok önemi vardır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki firmalar adına ev kiralamak için TÜRSAB acentesi üyesi olma zorunluluğu bulunmamaktadır zira yapılan iş emlak komisyonculuğudur ve tur organizasyonu olmadığı için böyle bir zorunluluk kesinlikle yoktur. Ancak TÜRSAB’ın bu konuda çalışmaları bulunmaktadır. Önümüzdeki aylar veya yıllar içerisinde nasıl bir düzenleme getirileceğini göreceğiz.

Sorunsuz ve pürüzsüz bir villa tatili için bu belgeden ziyade kiraladığınız evle ilgili firmadaki çalışanların ne kadar bilgisi olduğunu sormanızda fayda vardır zira çoğu firma görmediği, sadece internet üzerinden temasa geçtiği ev sahiplerinin evlerini kendi sayfalarında pazarlamaktadır. Bu durumda sadece ev sahibinin verdiği bilgilere dayanarak ev pazarlanır ve mesafe veya donanım bilgilerinin yanlış olma ihtimali oldukça fazladır.
Bu sebeplerden dolayı seçtiğiniz firmanın villa kiralaması konusunda ne kadar tecrübesi olduğunu araştırmanızda fayda bulunmaktadır.

Villa tatili, otel tatilinden çok farklıdır. Firma olarak, otel odası satar gibi villa kiralamanız mümkün değildir ve büyük emek isteyen bu sektörün gerçekten hakkıyla yapılması, doğru misafirin doğru eve yerleştirilmesi çok elzemdir.

Mutlu villa tatili

Önemli olan kafanız rahat bir şekilde tatil yapmanız

3) Hangi servis ve giderlerin gözüken fiyatın içerisinde dahil olup olmadığı önemlidir.
Evlerin gördüğünüz kiralama fiyatının içerisinde hangi giderlerin dahil olduğunu muhakkak sorun. Bazı firmalar bir satış strateji olarak, düşük fiyat göstermek için bu giderleri hariç tutmaktadır. Önemli olan sizin bu konuları iyice araştırıp bu bilinçle tatile çıkmanızdır böylece hesabınızı bilerek tatile çıkmış olursunuz. Evlerin fiyatlarının içerisinde elektrik tüketiminin olmaması fazla paralar ödeyeceğiniz anlamına da kesinlikle gelmez ancak önemli olan önceden bilgilendirilmiş olmanızdır.

Umarız bu keyifli tatil seçeneğini çok güzel bir tecrübeyle yaşarsınız ve özgün tatilin tadına varırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir