Tatil planınızı yaparken bu dolandırıcılara dikkat edin !

Sayın misafirlerimiz,

Sizi özellikle son yıllarda iyice artan dolandırıcılık sorunlarıyla ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Bizi her sene yaz geldiğinde en az 10 – 15 kadar dolandırılan kişi aramaktadır. Bunun en büyük sebebi mağdur olan vatandaşların internetteki ilan sitelerinden veya dolandırıcıların web sayfalarından olmadık fiyatlara sunulan evleri kiralamak için talip olmalarıdır. İşin kötü yanı ise dolandırıldığının farkında olmayan müşteri önce bir ön ödeme yapıyor ve kalan ödemeyi genelde eve girişte ödeyeceği için giriş günü gelmeden dolandırıldığının farkına bile varmıyor.

Bu isimlerden ve web sayfalarından uzak durun

İnternetteki bu dolandırıcılık ağına düşmemek için yapılması gereken ilk şey ilanda adı geçen veya web sayfasında ismi geçen şahısları araştırmak olmalıdır. Bu tip dolandırıcılık yapan kişiler internet üzerinde sadece cep telefonu numaralarını yazmaktadırlar, sabit bir hat numarası vermemektedirler. Bu sebepten dolayı kiralama yapmayı düşünürseniz muhakkak karşıdaki kişiden sabit bir numara vermesini talep edin.

Her sene farklı isimlerle dolandırıcılık yapan kişiler geçen senelerde Hilal Turizm ismini kullanıyordu. Bu sene bize gelen şikayetlerde genelde kullanılan isim Umut Turizm oldu. Çeşme Turizm adıyla dolandırılan bir müşteride bize ulaştı. Açıkçası bu isimlerin sahibi gerçek TÜRSAB acenteleri de olabilir ancak bizim şu ana kadar duyduğumuz sizin de özellikle dikkat etmeniz gereken isimler bu isimlerdir.  Özellikle acente gibi davranan bu firmaların geçerliliğini öğrenmek için TÜRSAB’a ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir